Pranie odzieży roboczej w domu nie jest zgodne z wytycznymi sanepidu. Dotyczy to każdej branży. Szczególnie gastronomicznej i usługowej. Żeby uniknąć kłopotów i mieć pewność, że odzież pracownicza będzie odpowiednio wyczyszczona lepiej oddać ją do pralni chemicznej.

Nie masz czasu zajmować się sprawdzaniem stanu, jakości i ilości odzieży pracowniczej? Przygotowywaniem uniformów do oddania pralni chemicznej? Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie!

Pranie odzieży roboczej w pralni chemicznej

Zależnie od branży (gastronomia, hotelarstwo, mechanika) warto poinformować w pralni, z jakimi zabrudzeniami będą mieć do czyszczenia. Oczywiście pracownik sprawdza odzież, ale taka informacja ułatwi mu zadanie i przyspieszy proces.

Pranie odzieży roboczej, a bardziej program prania i detergenty zostaną dobrane przez specjalistę w pralni zależnie od zabrudzenia. Inny program będzie do wyprania odzieży roboczej mechanika samochodowego, na której znajdują się plamy po oleju, płynach eksploatacyjnych, smarach i innych. A inny do prania odzieży roboczej z hotelu, czy gastronomii.

Jak wygląda pranie chemiczne odzieży roboczej?

Około jedna trzecia komory prania jest wypełniona rozpuszczalnikiem, a ubrania są obracane i poruszane tak jak w standardowej pralce. Proces ten jest jednak bardziej złożony niż tradycyjne pranie w domowych warunkach.

Podczas prania odzieży roboczej rozpuszczalnik trafia do komory filtracyjnej. Stamtąd wraca do bębna. Cały proces powtarzany jest, aż do zakończenia procesu prania. Kolejno odzież robocza przechodzi przez płukanie bez wody. Stosuje się do tego specjalistyczne środki pralnicze.

Proces prania odzieży roboczej kończy się suszeniem przez strumienie ciepłego powietrza. Z kontrolowaną przez pracownika temperaturą. Ubrania są prawie gotowe. Teraz trzeba je wyprasować, spakować i zawieźć do klienta, lub przygotować je do odbioru.

Jeśli ubrania są bardzo zabrudzone i mają trudne do wyprania plamy. Na przykład w przypadku odzieży roboczej mechaników, to przed praniem właściwym przechodzą jeszcze proces odplamiania specjalnymi detergentami.

Outsourcing odzieży roboczej

Nie masz czasu zajmować się jeszcze praniem odzieży roboczej? Przygotowywaniem, odbieraniem, segregowaniem?

Jest coś takiego, jak outsourcing odzieży roboczej, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To nic innego jak zlecenie firmie zewnętrznej zajmowania się obsługą ubrań pracowniczych, praniem i przygotowywaniem.

Może być to firma, lub pralnia chemiczna, która taki outsourcing oferuje jako dodatkową usługę. Ubrania są wyprane w profesjonalny sposób, a dodatkowo kompletowane i przygotowywane zgodnie z ilością pracowników w firmie.

Dla Ciebie oznacza to więcej czasu na inne przedsięwzięcia. A także brak problemów z przydziałem odzieży pracownikom, czy zapewnieniu im ciągłości czystych ubrań na zmianę.