Maglowanie to świetny sposób na idealnie wyprasowaną, gładką i czystą pościel. W hotelu, motelu, hostelu, czy kwaterach na wynajem.

Maglowanie pościeli, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcesz klientowi zapewnić czystą i bezpieczną pościel. A do tego prezentującą się z iście królewską elegancją.

Dlaczego powinieneś oddawać pościel do maglowania i jak wygląda maglowanie pościeli?

Co to jest magiel?

Magiel, maglownica. Jest to urządzenie, które służy do maglowania. Maglowanie to nic innego jak prasowanie. Jest to system prasowania oparty na wysokiej temperaturze i specjalnych walcach.

Co ciekawe, maglowanie pościeli znane już było w XIX wieku!

Magiel wykorzystuje się najczęściej do prasowania firan, zasłon i pościeli, czy ręczników. Jego zastosowanie daje świetne efekty, których nie uzyska się za pomocą żelazka, czy prasowania parowego.

Magiel ma dwa znaczenia. Jako maszyna i jako miejsce, w którym dokonuje się maglowania pościeli i innych rzeczy. Dzisiaj pralnia i magiel w jednym miejscu, to praktycznie standard. Chociaż obecne magle są w pełni zautomatyzowane, to można znaleźć jeszcze pralnie, w których używa się magla mechanicznego.

maglowanie pościeli

Jak działa magiel i jakie są korzyści jego stosowania?

Zasada działania magla opiera się na systemie rozgrzanych walców. Przykładowo pościel umieszcza się między dwa walce, które dociskają materiał do powierzchni. Przepuszczają przez walce i w ten sposób prasują. Maglowanie pościeli sprawia, że jest ona nieskazitelnie czysta i gładka. Bez zagnieceń, czy zaprasowań. Taki sam efekt uzyskuje się w przypadku maglowania innych rzeczy.

Proces maglowania nie polega jednak tylko na umieszczeniu materiału między walce. Przed tym, należy zwilżyć tkaninę specjalnymi środkami do maglowania, lub wodą z płynem do płukania.

Oprócz korzyści wizualnych maglowanie pościeli sprawia, że staje się ona sterylna. Pozbawiona wszelkich drobnoustrojów, bakterii, czy innych alergenów. W tym również neutralizuje substancje pochodzące z detergentów do prania.

Dlaczego warto korzystać z maglowania pościeli?

Warto skorzystać z usług profesjonalnych pralni chemicznych, które oferują maglowanie pościeli, lub prania z maglowaniem. Nie jesteś w stanie przeprowadzić tego procesu we własnym zakresie. A jeśli Twój hotel, hostel, lub motel obfituje w gości, to zaręczamy, że fizycznie byłoby to dla Ciebie niewykonalne.

Oczywiście możesz stworzyć dodatkowe miejsca pracy, kupić magiel i wewnętrznie wykonywać maglowanie pościeli. Oddając pościel, czy bieliznę pościelową w ręce pralni chemicznej masz pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie. A ty nie musisz się o nic martwić i zaprzątać sobie głowy procesami pralniczymi.

Chociaż maglowanie wydaje się łatwe, to najlepsze rezultaty zapewni Ci pralnia. Tutaj naprawdę przydaje się wiedza i doświadczenie. A szkolenie z obsługi magla naraziłoby Cię na dodatkowe koszty.