Rynek pralniczy obfituje w wiele pralni chemicznych. Oferowane usługi są zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Jednak po czym poznać, że pralnia jest dobra? Co w ogóle oznacza dobra pralnia chemiczna?

Kto najczęściej korzysta z pralni chemicznych?

Istnieją firmy, które mają własne pralnie zakładowe, lub wbrew nakazom sanepidu piorą odzież pracowniczą we własnym zakresie. Zdarza się to niezwykle rzadko i przeważnie w małych rodzinnych firmach. Drugim sposobem jest wypłacanie ekwiwalentu pracownikowi za pranie odzieży roboczej we własnym zakresie.

Mimo to większa część przedsiębiorców korzysta z usług pralni chemicznych. Jest to wygodne rozwiązanie, które odciąża pracodawcę. Najlepsze dla gastronomii i hotelarstwa. Chociaż sprawdza się również w innych gałęziach biznesowych.

Przykładem może być firma, która wymaga określonego dress code od pracownika i zapewnia mu świeży mundur pracowniczy. Kolejny przykład to sektor ochrony osób i mienia. Chociaż tu również funkcjonuje pranie umundurowania w zakresie pracownika.

Pralnia chemiczna nastawiona na świadczenie usług dla firm z reguły obsługuje wiele branż i swoje usługi świadczy nie tylko hotelom. Dlatego, jeśli kiedykolwiek myślałeś, że korzystanie z pralni chemicznej zarezerwowane jest tylko dla hotelarstwa i gastronomii. To tak nie jest.

Pralnia chemiczna – dlaczego warto?

Oszczędność czasu: Jedna z wielu zalet ceniona przez przedsiębiorców i właścicieli firm. Niezależnie od branży, to oszczędność czasu w cenie. Szczególnie że większość dobrych pralni oferuje usługi odbioru prania i dostarczania świeżego w umówionym terminie. Dzięki czemu Ty, jako właściciel nie musisz tracić czasu na dowóz prania do pralni i jego odbiór.

Oszczędność przestrzeni: Głównie dotyczy branży hotelarstwa. Szczególnie małych moteli i hosteli, gdzie urządzenie pralni we własnym zakresie jest zbędnym wydatkiem finansowym, ale również przestrzennym. Lepiej zagospodarować przestrzeń dla gości niż urządzać w małym motelu pralnię.

Wygoda i oszczędność finansowa: Zaaranżowanie pralni w hotelu, czy hostelu nie zawsze jest opłacalne. To ogromny wydatek, który idzie w kilkadziesiąt tysięcy, albo i setki. Zależnie od wielkości i funkcjonalności pralni. Do tego należałoby stworzyć dodatkowe stanowiska pracy i doliczyć godną wypłatę dla pracowników. Dlatego korzystanie z usług pralni chemicznej jest wygodne i pozwala zadbać o finanse firmy. Jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż budowa kompleksowej pralni w małym ośrodku.

Dodatkowym atutem dobrych pralni chemicznych jest kompleksowa obsługa. Oddając ubrania pracownicze, pościel, czy inne rzeczy do pralni. Możesz skorzystać z o wiele większego zakresu usług. Nie tylko profesjonalne pranie, ale również prasowanie parowe, maglowanie, apretura, czy impregnacja.

Ponadto pralnie korzystają ze specjalistycznych środków, które zabezpieczają odzież. Działają antybakteryjnie i przeciwalergicznie. Tu przed wyborem pralni warto sprawdzić, z jakich produktów korzysta i czy są bezpieczne dla alergików.