Prasowanie parą to jeden z lepszych sposobów na odświeżenie ubrań i pozbycia się zagnieceń. Dlatego też często jest spotykane jako dodatkowa usługa w pralniach chemicznych.

Chociaż prasowanie parą można wykonać samemu, przy użyciu parownic. To znaczną część osób woli oddać swoje ubrania do prasowania profesjonalistom.

Dzisiaj jednak o tym, czym dokładnie jest prasowanie parą i jakie są tego zalety.

Prasowanie parą – jak to działa?

Prasowanie parą, to nic innego jak wytwarzanie ciepłej pary wodnej pod ciśnieniem. Zasada prasowania parą wodną jest taka, że im ciśnienie jest wyższe, tym uwalniana para wnika głębiej w prasowaną tkaninę. Z kolei wysoka temperatura pary sprawia, że prasowane ubrania odzyskuje schludny wygląd, świeżość, a zagniecenia znikają.

Co ważne, podczas prasowania parowego żadna część wybranego urządzenia nie styka się z materiałem. Dzięki temu w łatwy sposób można uniknąć nieestetycznych zabrudzeń czy przypaleń. Prasowanie parą jest więc nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. Bardzo ważną rzeczą jest fakt, że podczas prasowania parą urządzenie nie styka się z materiałem. Dzięki czemu cała procedura jest bezpieczna dla ubrań i prasowanych tkanin.

Prasowanie parą – dlaczego warto?

Prasowanie parowe ma wiele zalet. Dzięki czemu coraz częściej osoby sceptycznie podchodzące do tego rodzaju prasowania, po prostu się do niego przekonują. Świadczy o tym nie tylko popyt na urządzenia do prasowania parą w domu, ale zwiększone zapotrzebowanie na usługi prasowania parowego w pralniach chemicznych. Jest to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda prasowania. W porównaniu do prasowania tradycyjnego zdecydowanie szybsza. Dzięki temu też, pralnie są w stanie przyjąć więcej ubrań na usługę prasowania parą.

Również w przeciwieństwie do tradycyjnego prasowanie, prasowanie parowe jest bezpieczne dla ubrań z cekinami, koralikami, czy aplikacjami. Oczywiście, jeśli nie są to dekoracje klejone słabym klejem. Ponadto metoda umożliwia rozprasowanie trudnych zagnieceń w miejscach, które dla zwykłego żelazka są uciążliwe.

Prasowanie parą to również świetny sposób na odświeżenie ubrań takich jak żakiety i marynarki. Sprawdza się świetnie, szczególnie kiedy usługa prasowania parą wykonywana jest dla firm. Szybko i łatwo odświeżone uniformy pracownicze, to schludny wygląd personelu i reprezentacja danej firmy dbałością o detale.

Prasowanie parowe jest również bardzo dobre dla wszelkich hoteli, moteli, czy żłobków ze wzgląd na alergików. Para nie tylko odświeża ubrania, ale również usuwa z tkanin alergeny, drobnoustroje i wszelkie pyłki, które są niewidoczne gołym okiem.

Dlaczego prasowanie parowe wykorzystuje się w pralniach?

Jak już wspominaliśmy, jest to bezpieczna metoda prasowania. Ponadto prasowanie parą umożliwia jednoczesne prasowanie kilku warstw materiału. Nie ma ograniczenia co do rodzaju materiału. Można prasować bawełnę, jedwab, len, czy materiały syntetyczne.

Prasowanie parowe nie uszkadza delikatnych tkanin. Nie zmienia ich właściwości, ani nie odkształca ubrań.

Co możesz oddać do prasowania parowego w pralni chemicznej Wash & Go?

Usługa będzie idealna dla hoteli, domów weselnych, restauracji i wielu innych punktów, w których ważna jest nie tylko estetyka, ale również higiena. Prasowanie parą sprawdza się doskonale w przypadku ubrań, pościeli, firanek, czy zasłon. A także ubrań pracowniczych, czy fartuchów gastronomicznych, medycznych i innych.

  • koszule,
  • marynarki,
  • spodnie,
  • ubrania pracownicze,
  • uniformy,
  • fartuchy.

Czas realizacji prasowania parą – 24h.