Dla kogo jest najlepsze pranie wielkogabarytowe i czym ono właściwie jest?

Prowadzisz biznes usługowy? Masz hotel, hostel, motel, czy kwatery pracownicze? Sprawdź, czy pranie wielkogabarytowe to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

Pranie wielkogabarytowe – co to jest?

Pranie wielkogabarytowe, to nie synonim ciężkiego worka z setką prześcieradeł. Praniem wielkogabarytowym nazywamy wszystko to, co jest dużych rozmiarów. A także to, czego nie powinno się prać w domowych pralkach. Do prania wielkogabarytowego zaliczymy między innymi; kotary teatralne, firany, pokrowce na materace, kołdry i poduszki, czy narzuty na sofy.

Zazwyczaj rzeczy oddawane do prania wielkogabarytowego należy traktować z ostrożnością. Czyli stosować odpowiednie programy pralnicze, a także używać stosownych detergentów. Przy czym należy pamiętać, że higiena i antyalergiczne, bezpieczne detergenty to podstawa takiego prania. Szczególnie w usługach hotelarskich. Małych moteli, czy kwater pracowniczych. A nawet domów letniskowych czy apartamentów. Wszędzie tam, gdzie należy zadbać o świeżą pościel przyjazną alergikom.

Co najczęściej oddaje się do prania wielkogabarytowego i co wypierzesz w pralni Wash&Go?

Świadczymy usługi dla biznesu. Obsługujemy między innymi Hotele, hostele, siłownie, przedszkola, firmy usługowe i firmy produkcyjne. Świadczymy kompleksowe usługi pralnicze i prasowalnicze. W tym również pranie wielkogabarytowe.

Poniżej znajdziesz informacje, co możesz u nas wyprać w ramach wielkich gabarytów. To również najczęściej oddawany asortyment pod pojęciem wielkogabarytowym, funkcjonujący w branży pralniczej.

Kołdry i poduszki

W czasach, gdy alergie stanowią coraz większe wyzwanie dla społeczeństwa, pranie pościeli i kołder staje się szczególnie wymagającym zadaniem dla hotelarstwa. Każdy komplet pościeli dla klienta, musi być czysta i wolna od roztoczy, które są źródłem wielu reakcji alergicznych.

O tym, jak brud wnika w kołdrę, świadczą m.in. żółte plamy potu. Co oczywiście jest niedopuszczalne w hotelach i motelach. A nie oznacza, że takie sytuacje nie mają miejsca! Skorzystanie z usług prania wielkogabarytowego to najlepsze rozwiązanie. Kołdra będzie czysta, świeża. Pozbawiona plam, nieprzyjemnego zapachu. A przede wszystkim bezpieczna dla alergików i wolna od wszelkich drobnoustrojów.

Szczególnym przypadkiem prania jest pranie kołdry puchowej lub wełnianej. Wymagają specjalnego podejścia i odpowiedniej wiedzy, aby wyprać je bez zniszczenia wypełnienia. A także odpowiedniego procesu suszenia, aby nie dopuścić do pleśnienia. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że kołdra miała zapach butwy? Oznacza to, że była źle wysuszona. A Ty jako właściciel hotelu, czy ośrodka noclegowego. Z pewnością nie chcesz serwować swoim gościom takich „atrakcji”.

Pokrowce na materace

W większości przypadków konstrukcja materaca umożliwia jedynie pranie jego pokrowca. Czyszczenie materaca to jedyne wyjście, aby utrzymać go w stanie higienicznym. Dlatego, żeby nie dokładać obowiązku swoim pracownikom, a przede wszystkim mieć pewność, że pokrowce na materace zostaną wyprane w odpowiednich warunkach i z użyciem specjalnych środków. Dobrze jest oddać je do pralni.

Mamy świadomość, że małe motele, albo kwatery pracownicze często same próbują prać pokrowce na materac. Jest to jednak niebezpieczne. Nie można zapominać, że zaliczamy pokrowiec do bielizny pościelowej, która musi być maksymalnie higieniczna i bezpieczna dla każdego użytkownika. Pranie samemu nie będzie efektywne, a także nie daje gwarancji na zniszczenie wszelkich drobnoustrojów i alergenów, która mogą wywoływać alergię.

Jest to niezwykle ważne, aby utrzymać odpowiednią higienę materaca, a przede wszystkim zagwarantować gościom bezpieczny i komfortowy sen.

Narzuty na sofy

Potocznie „kurzołapy”, jeśli są używane na wszelkich holach i korytarzach hotelowych. Znacznie rzadziej czyszczone niż narzuty na łóżko w pokojach dla gości. Nie należy o nich zapominać i dbać w takim samym stopniu, co o bieliznę pościelową dla gości.

Niezależnie, czy jest to narzuta na sofę w holu, czy w pokoju dla gości. Jej higiena musi być zachowana na takim samym poziomie. Dlatego te rzeczy również oddawane są do prania wielkogabarytowego. Odpowiedni proces prania i suszenia, gwarantuje świeżą narzutę. Wolną od kurzu, alergenów. A także pozbawioną wszelkich plam i brudu.