Prowadząc hotel, trzeba brać pod uwagę wiele rzeczy, a w szczególności komfort gości. Na komfort oprócz obsługi składa się czystość w rozumieniu ogólnym, czyli pokoi i całego obiektu. Ponadto najważniejsze z punktu widzenia gości hotelowych jest pranie pościeli hotelowej. Jednym słowem wymagają, aby była zawsze świeża i czysta, a w przypadku dłuższych pobytów regularnie wymieniana. Oczywiście nikogo nie powinny dziwić takie standardy higieny. Szczególnie że jeśli prowadzisz hotel, to z pewnością jesteś świadomy, że czystość jest kluczowym elementem.

Jakie zatem zasady są ważne podczas prania pościeli hotelowej? Czy bardziej opłaca się zagospodarować pralnie przy hotelu, czy korzystać z usług pralni dla firm? Co będzie dla Ciebie lepsze, aby zapewnić gościom maksymalny poziom czystości i poczucia komfortu?

Pranie pościeli hotelowej w pralni usługowej, czy własnej?

Własna pralnia hotelowa jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Jednakże z reguły sprawdza się ono przy sieciach hoteli i dużych obiektach. W mniejszych hotelach takie przedsięwzięcie może nie być opłacalne, ponieważ oprócz utworzenia nowego stanowiska pracy i zatrudnieniu personelu do obsługi pralni hotelowej, trzeba ją również wyposażyć. A jak wiadomo, to nie są koszta idące w setki złotych, a tysiące. Sprzęt podstawowy to pralka, suszarka i maglownica. Do tego dochodzą jeszcze detergenty i inne produkty. Z drugiej strony decydując się na własną pralnię bez wątpienia mamy wpływ na cały proces prania, a także kontrolę nad jego przebiegiem i częstotliwością. Własna pralnia to dobre rozwiązanie, ale jeśli masz mały obiekt, czy nawet mały pensjonat to lepszym rozwiązaniem jest oddanie pościeli, ręczników, czy koców do pralni zewnętrznej.

Zalety oddawania pościeli hotelowej do pralni przemysłowej

Oddawanie pościeli hotelowej do pralni przemysłowej będzie sporym ułatwieniem. Chociaż z pozoru tego nie zauważysz, to również będzie to oszczędne rozwiązanie. Nie tylko względem finansów i Twojego portfela, ale także Twojego czasu. Przy małych obiektach korzystanie z usług pralni jest tańsze niż inwestycja w pralnię przy hotelu. Pozwala również zaoszczędzić sporo czasu. Szczególnie że jeśli trafisz na dobrą pralnię, to nie musisz się martwić nawet o dostarczenie do niej prania, ani odbiór. Pralnia zrobi to za Ciebie. Dlatego szukając pralni, dokładnie zapoznaj się z ofertą przynajmniej kilku pralni. Ponadto masz pewność, że pranie pościeli będzie przeprowadzone fachowo z zastosowaniem odpowiednich detergentów i środków pralniczych antybakteryjnych.

Na co trzeba zwracać uwagę podczas prania pościeli hotelowej, ręczników i innych rzeczy?

Bardzo ważnym aspektem podczas prania pościeli hotelowej, czy ręczników są używane detergenty. Zważywszy na to, że gośćmi hotelowymi są różne osoby, to należy wybrać pralnię, która wykorzystuje antybakteryjne i antyalergiczne środki piorące. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żaden z gości hotelowych nie będzie narażony na podrażnienie skóry, czy ataki alergii. Nie bez znaczenia jest również jakość usług i czas ich realizacji. Dlatego, zanim zdecydujesz o wyborze pralni, to warto skorzystać z opinii w Internecie, popytać znajomych z branży, czy wypróbować kilka obiektów. Oferta powinna być korzystna cenowo, ale jednocześnie zapewniać wykonywanie usług na najwyższym poziomie. Jest jeszcze jeden ważny element. Tutaj możesz mieć trudność, aby to sprawdzić, bo nie każda pralnia chętnie podzieli się z Tobą takimi informacjami, ale zwróć uwagę na to, aby w ofercie była informacja jak jest wykonywana usługa prania. Czy Twoje pranie będzie prane w jednej pralce z innym zamówieniem, czy osobno? Dobre pralnie dla firm mają w standardzie taką usługę, że każde zamówienie prane jest osobno. To zapobiega wymieszaniu się pościeli z różnych obiektów, a także pełnej kontroli nad procesem prania i efektami.