Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pralnie funkcjonują? Dlaczego warto oddawać rzeczy do pralni? A w końcu czym różni się profesjonalna pralnia i pranie od prania domowego? Korzystanie z usług pralni to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, to zdecydowanie więcej. O czym dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Pralnia profesjonalna, a pranie w domu – czym się różni?

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu robił pranie (oczywiście wierzymy, że częściej). Proszek, płyn do płukania i domowa pralka. Nie zawsze i nie wszystko jednak możemy wyprać w domowych warunkach. Niestety nie zawsze zwracamy a ten aspekt uwagę, co w konsekwencji doprowadza do szybszego zużywania się ubrań, utraty ich jakości lub całkowitego zniszczenia. Oprócz tego, że zawsze warto czytać etykiety na ubraniach, to powinniśmy też się do nich stosować i jeśli rzeczy przeznaczone są do prania w pralni, najzwyczajniej je przygotować i do niej zanieść. Dążymy właśnie do sedna sprawy, bo nie bez powodu istnieją pralnie przemysłowe. Warto wiedzieć, czym różnią się od prania w domu, bo dzięki temu może następnym razem, zamiast zniszczyć ulubioną puchową kurtkę, czy, co gorsza, strój firmowy przemyślisz oddanie rzeczy do pralni.

Pralnia – co odróżnia pralnicę  od zwykłej domowej pralki?

Pralnice i pralnico wirówki – tak nazywa się pralki, które używane są w profesjonalnych pralniach, różnią się nie tylko wielkością i pojemnością prania. Przede wszystkim podstawowa różnica polega na sposobie, w jaki przebiega proces prania. Chociaż patrząc z boku, może nam się wydawać, że zabieg jest identyczny, jak ten który wykonujemy w domu, to jest inaczej. Pralnice są urządzeniami, które zamykają w sobie cały proces prania. Począwszy od czyszczenia, prania wstępnego po pranie zasadnicze i końcową fazę, czyli płukanie. Co najważniejsze dla samej pralni, cały proces prania w pralni może przebiegać bez udziału człowieka. Co umożliwia efektywną pracę i szybszą obsługę klientów pralni.

Proces prania i aspekt ekologii

Jeśli chodzi o proces prania, to chociaż etapy przypominają pranie domowe, to zdecydowanie różni się pod kątem stosowanych detergentów. Oprócz profesjonalnych proszków, czy płynów pralnie dysponują również detergentami do profesjonalnego zabezpieczania odzieży. Przykładowo kurtek z membraną, odzieży skórzanej, czy zimowej. W domu nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić prania i czyszczenia takich ubrań. Chociaż spora część osób nie zwraca na ten fakt uwagi to, zamiast zadbać o ubranie, tylko pomożemy mu zniszczeć. Co więcej, na uwagę zasługuje również aspekt ekologii. Najnowsze technologie i procesy pralnicze umożliwiają pranie w sposób ekologiczny, odseparowywanie detergentów od wody i używanie wody ponownie, czy specjalnego systemu odprowadzania z filtrami. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie takich rzeczy wykonać, chyba że przerzucimy się na ekologiczne mydło do prania. Jednak nie uzyskamy przy tym takich efektów oczyszczania odzieży, jaką gwarantuje nam oddanie jej do profesjonalnego prania w pralni.

Oddając rzeczy do pralni, wiesz, że proces przebiegnie fachowo i z użyciem odpowiednich detergentów. Co więcej, możemy wyróżnić kilka głównych zalet korzystania z pralni. Od niwelowania niebezpiecznego wpływu dla środowiska, poprzez odpowiednią pielęgnację tkanin, aż po oszczędność czasu i pieniędzy dla Ciebie. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje pranie było traktowane, jak najlepiej szukaj pralni, w których używa się profesjonalnych i sprawdzonych detergentów.